نحوه ی غیر فعال سازی آنتی ویروس ها

Kaspersky and Windows Defender

آنتی ویروس ها نرم افزارهایی هستند که وظیفه ی آنها حفاظت از کامپیوترهای شخصی و گوشی های هوشمند در برابر فایل های مخرب و سایر اقدامات خرابکارانه است. با توجه به پیشرفت روز افزون هکرها و روش های خرابکارانه، داشتن یک آنتی ویروس مطمئن و بروز اجتناب ناپذیر می باشد. آنتی ویروس ها در پس زمینه ی سیستم شما اجرا شده و تمامی فعالیت های انجام شده در سیستم را مانیتور میکنند. هر گاه که یک فایل آلوده از طریق اینترنت یا سایر دستگاه ها وارد سیستم شود آن را پاکسازی کرده و از اجرایش جلوگیری میکند. در سال های اخیر آنتی ویروس ها نسبت به فایلهای کرک و پچ ها حساسیت بسیار زیادی  پیدا کرده اند و در صورت مشاهده آنها را پاک کرده و یا امکان اجرا نمی دهند. علت این اقدام سخت گیرانه را میتوان در احتمال آلوده بودن برخی از کرک ها و اینکه کرک ها به ما امکان می دهند که از نرم افزارها به صورت غیر قانونی (نقض قوانین کپی رایت DMCA) استفاده کنیم، جست. در کشور ما به دلیل مسائلی از جمله تحریم ها، بالا بودن قیمت دلار و همچنین سایر مسائل کمتر کسی رغبت می کند که از لایسنس های رسمی برای فعال سازی امکانات پولی نرم افزارها استفاده کند و بیشتر افراد معمولا به کرک ها روی می آورند اما مشکلی که در این زمینه پیش می آید این است که نمی توان به هر کرکی اعتماد کرد بنابراین بهتر است نرم افزارها و گیم های خود را از سایت های معتبر و بنام به دست آورید. در پاپیروس ما دو سه نرم افزار کرک شده را برای شما آماده کرده ایم که می توانند برای بهبود تجربه ی کاربری شما در سایت مفید واقع شوند اما مشکلی که وجود دارد این است که در زمان نصب این نرم افزارها ممکن است آنتی ویروس سیستم شما فایل های کرک موجود در بسته های این نرم افزارها را به عنوان ویروس شناسایی کرده و جلوی اجرای آنها را بگیرد. در ادامه ما میخواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه این مشکل را برطرف کنید.

راه حل مشکل “پاک شدن کرک ها توسط آنتی ویروس ها” این است که آنتی ویروس خود را پیش از اکسترکت نرم افزار و یا اجرای فایل کرک برای چند لحظه غیر فعال کنید. هر آنتی ویروس با روش خاص خود غیر فعال می شود و نمیتوان برای تمامی آنها یک نسخه ی مشابه پیچید اما ما در این مقاله قصد داریم نحوه ی غیر فعال سازی موقت دو تا از آنتی ویروس هایی که بر روی سیستمان استفاده می کنیم را به شما آموزش دهیم.

ما از دو آنتی ویروسWindows Defender  و Kaspersky Total Security استفاده می کنیم. اگر کاربر ویندوز 10 باشید آنتی ویروس ویندوز دیفندر به صورت پیش فرض بر روی سیستمان نصب می باشد. بر خلاف ویندوز 7 که ویندوز دینفدر عملا هیچ کاره بود در ویندوز 10 این آنتی ویروس حسابی فعال است و به کرک ها اجازه ی نفس کشیدن نمی دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا چگونگی غیر فعال کردن این دو آنتی ویروس را به صورت تصویری به شما عزیزان آموزش دهیم.

در اسلایدهای 1 تا 3 نحوه ی غیرفعالسازی آنتی ویروس Kaspersky و در اسلایدهای 4 تا 7 آنتی ویروس Windows Defender را آموزش می دهیم.